3 yıl önce
3 yıl önce

Tasc Tv Kimin? Canlı İzle, Frekansları Nedir? Yayına Başladı!

Türk Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi Tasc Tv televizyonu resmen 24 saat kesintisiz yayına başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladığı mesajda Türk Amerikan toplumun önde gelen talepleri doğrultusunda açılan televizyon kanalının çok kısa zaman içinde ilgi gördüğünü açıkladı.

Tasc Tv yayın akışı;

20 Şubat cumartesi 12:00’dan itibaren açılan kanalda müzik, ana haber bülteni, turizm, ingilizce eğitim, sanat, belgesel, politik ekonomi, diaspora günlüğü, sınır ötesi programları hazırlanacak. Kanal 24 saat yayın yapacak.

Tasc Tv’yi nasıl izleyebilirim?

Türksat üzerinden açıklanan frenkaslar yardımı ile kanal ekleme yardımı yaparak ekleme yapabilir ve canlı olarak izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube üzerinden de canlı olarak izleyebilirsiniz. https://www.youtube.com/TASCTV/live

tasc tv resmi internet sitesi nedir? www.tasc.tv

Deneme yayınları 16 kasım tarihinde başlamıştı. Kanal aylık 1 milyon izleyici kitlesine ulaştı. Kanalın sahibi kim? Türk amerikan yönlendirme komitesine aittir. Tasc ne demek. Komitenin kısaltılmasıdır. Amerika’da yaşan Türkler yoğun olarak böyle bir kanalın açılmasını istemekteydiler.

Güncelleme; Kanal’ın şuan YotuTube kanalından ve sosyal medya hesapları üzerinden yayınlarını 24 saat sürdüreceği, uydu yayınına ise daha sonraki aşamada geçeceği ifade edildi. YouTube üzerinden izlemek için yukarıdaki linki yeni tarayıcıdan açabilirsiniz.

Annelik Blog

Paylaşın

Yorumlar (2 Yorum)

 • ismet çekmiş

  22 Şubat 2021 - 15:08

  arkadaş tasc TV frekansı nedir hangi uydudan yayın yapmaya başladı neden bilgi yok anlamış değilim tasc TV yayını başladı diyorsunuz fakat frekans bilgileri yok hangi uydudan yayın yapacak🛰 bilgi yok bu nasıl bir habercilik anlayışıdır….?

  • AnnelikBlog.com

   22 Şubat 2021 - 16:04

   İsmet Bey, Kanalın şuanda frekans ve uydu bilgileri açıklanmadı. Açıklandığında haberimizi güncelleyeceğiz.

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google