3 yıl önce
3 yıl önce

Yavuz Bahadıroğlu (Niyazi Birinci) Kimdir? Nereli Kaç Yaşında!

Tarihçi Yazar Yavuz Bahadır Bahadıroğlu hayatını kaybetmiştir. Gerçek ismi Niyazi birinci olan Bahadıroğlu’nun vefat haberini oğlu Mücahit Birinci sosyal medya üzerinden açıklamıştır. Sosyal medya açıklamasında yolumu aydınlatan mücadelesiyle bana ilham veren bir neslin doğru getirmesine vesile olan babamız Niyazi birinci Allah’ın rahmetine yürüdü. Rahman ve rahim olan Allah ona şefkati ile muamele etsin. Başımız sağ olsun dedi.

Yavuz Bahadıroğlu 1945 yılında Rize’de dünyaya gelmesini ardından İstanbul’a 1971 yılında gelerek gazetecilik mesleğine başladı. Burada Yeni Asya gazetesinde muhabirlik görevinin ardından farklı Gazete ve dergilerde şirket yöneticiliği yapan Bahadıroğlu’nun birçok romanı bulunuyor. Bunlardan bir tanesi Buhara yanıyor Sunguroğlu kitaplarıdır. Ayrıca Yeni Akit gazetesinde köşe yazarlığı yapan Bahadıroğlu’nun 3 çocuk babası olduğu ifade edilmiştir. Gerçek ismini Niyazi birinci olan yazarım mesleğe başladığı yıl 1971 yılıdır.

76 yaşındaki tarihçi bir süredir hastanede tedavi altında bulunduğu ifade edildi.

iletişim başkanı Fahrettin Altun da sosyal medya üzerinden başsağlığı mesajı yayınladı.

Gazetecinin birçok mecrada Şeref Baysal, Veysel Akpınar, Yavuz Bahadıroğlu isimlerinde köşe yazıları yayınlanıyordu. En çok satılan romanlardan bir tanesi Buhara yanıyor ve Sungurlu dur hikaye araştırma Roman Fikri eserler senaryolar gibi bir çok sayıda eseri bulunuyor.

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google