4 ay önce
4 ay önce

Konya İzmir Mavi Tren Seferleri Ne Zaman Başlayacak? Bölgesel Hatlar ve Bayram!

2020 yılı Mart ayında Türkiye genelindeki koronavirüs vakalarının artmasının önüne geçmek için otobüs ve tren seferlerindeki yolcu kısıtlaması 1 Temmuz tarihi itibari ile kaldırıldı. Konya ve İzmir Mavi tren hattı seferleri ne zaman başlayacak sorusu koronavirüs tedbirlerin normale gelmesi ve bayrama yaklaştığımız bu günlerde daha çok önem kazanmaya başladı.

İzmir, Konya, Ankara Bölgesel Tren Seferleri Ne Zaman Başlayacak?

TCDD Taşımacılık tarafından hızlı tren ve bölgesel tren seferlerinde bazı dönemler değişiklikler yapılıyor. Son olarak İzmir mavi tren seferleri durduruldu. İzmir ile Başkent Ankara arsında her gün ekonomik ve konforlu yolculuk yapmak isteyenlerin ilk tercihi bu hattı kullanmak olmaktadır. Trende seyahat edeceklerin yemekli vagon, yataklı vagon ekonomik koltuk tercihleri bulunmaktadır.

Trenle İzmir ile Ankara arası 13 saat 40 dakika sürmektedir. Bu yolculuk esnasında Manisa, Balıkesir Eskişehir illerinde ana hatlar bulunmaktadır. Ayrıca, Tavşanlı, Alayurt ilçelerinde de duraklar var. 2021 Kurban bayramı için memleketine gidecekler için en çok merak edilen Ankara İzmir mavi tren hatlarının ne zaman başlayacağı ve biletlerin ne zaman açılacağı sorusu oldu. Fakat TCDD bu konuda resmi bir açıklama yapmazken, şikayet forumlarında çok sayıda vatandaş şikayetlerini yazmaktalar. Son aylarda otobüs bilet fiyatlarında yüzde 30 civarındaki artış vatandaşları daha ucuz fiyatta bilet için karasal trenlere ve hızlı trene yönlendirmektedir.

İzmir Mavi Tren seferleri ne zaman durduruldu?

2021 yılı Nisan ayında durdurulan seferlerin ardından otobüs ve uçak seferlerinde de artış meydana geldi. Koronavirüs nedeniyle yoğunluğun önüne geçmek için bölgesel hatların belirli kota sınırlaması ile açılması için çalışmalar yapılıyor olabilir.

Bayram öncesi bölgesel tren seferleri başlayacak mı?

1 Temmuz 2021 itibari ile otobüsler bile tam kapasite ile yolcu almaya başladı ama hat trenleri hala açık değil.

Covid sebebiyle trenlerin çalışması durduruldu ancak 9 ay geçmesine karşın internette ya da tren istasyonunda bir duyuru yok ne zaman tekrar çalışacağını öğrenmek istiyoruz.

Manisa İzmir Alaşehir bölgesel yolcu trenleri neden başlamıyor?

Paylaşın

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google