3 sene önce
3 sene önce

Hamsi Av Yasağı Ne Zaman Bitecek Belli Oldu! Tarih Değişti!

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından açıklanan hamside av yasağı süresi belli oldu. Türkiye’nin deniz sularında çıkartılan en çok tercih edilen balık türlerinden bir tanesi de hamsi balığıdır.

Hamsi  yasağı neden geldi?  Tamam tamam Bakanlığı Su Ürünleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre Karadeniz Bölgesi’nin Ülkemize gelen balık türlerinin askeri boy uzunluğunun standartların altında olması nedeniyle belli bir süre av yasağı getirildi. Av yasağı süresi boyunca balıkların askeri alana bir düzeye gelmesi beklenmektedir.

Balçık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre halen büyük bir bölümünde et verimliliğinde bir artış gerçekleştirmediği ifade edildi. Karadeniz sularında bulunan balıklardan yeni giriş yapanlardan da et derinliği ve boy uzunluğu kriterlerini sağlayacak derecede olmadığı ifade edilmiştir.

Hamsi yasağı ne zaman bitecek?

Yapılan açıklamalara göre İstanbul Boğazı’nın tamamında ve Karadeniz’in İstanbul ili sınırlarından Gürcistan sınırına kadar olan karasularında ticari amaçla av yasağının durma süresi, 28 Ocak 2020 tarihine kadar uzatıldı açıklamıştır. Balık yasağı bitmesi ile birlikte tezgahlardaki yerini alması beklenen hamsi fiyatının düşüp düşmeyeceği merak edilen konular arasında yer alıyor.

Annnelik Blog

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Gizlilik PolitikasıİletişimKullanım Şartları

We Google